JRG 8 - zatrucie tlenkiem węgla i wypadek na jednej służbie

24. lutego strażacy z JRG-8 w Bolechowie zadysponowani zostali do miejscowego zagrożenia w Czerwonaku. Po dojeździe i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że w jednym z mieszkań doszło do załączenia się alarmu w czujce tlenku węgla. 70-letnie kobieta przebywająca w pomieszczeniu poinformowała o bólach i zawrotach głowy.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu w aparatach ochrony układu oddechowego do mieszkania, dokonania pomiarów miernikiem wielogazowym oraz przewietrzeniu pomieszczeń. Poszkodowaną zajął się przybyły na miejsce równocześnie z Jednostkami Ochrony Przeciwpożarowej Zespół Ratownictwa Medycznego. Kobieta z objawami zatrucia tlenkiem węgla przetransportowana została na oddział toksykologii do szpitala przy ul. Raszei w Poznaniu.

25. lutego po godzinie 7 rano doszło do wypadku na ul. Poznańskiej w Bolechowie. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8, OSP Promnice, Policję oraz ratowników medycznych. Po dojeździe strażacy zastali zdarzenie z udziałem dwóch samochodów osobowych, kierująca jednym z nich przebywała nadal w pojeździe. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy kierującej Oplem, odłączeniu akumulatorów oraz kierowaniu ruchem w sposób wahadłowy.

Sporządził:
mł. kpt. Kamil Pająk
JRG 8, zm. II

Data wydarzenia: 
niedziela, luty 24, 2019 - 14:00
Galeria: