JRG 8 - Kolejny wypadek na obwodnicy Murowanej Gośliny

Drugiego marca o godzinie 12:45 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na obwodnicy Murowanej Gośliny w Bolechowie.
Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8, OSP Promnice, OSP Murowana Goślina, Policja oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego z Bolechowa i Poznania.

W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe a poszkodowane zostały trzy osoby. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, kierowaniu ruchem, sorpcji płynów ropopochodnych oraz pomocy w usunięciu aut z drogi.

Na czas działań wytyczono objazd przez Murowaną Goślinę oraz Bolechowo. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala w Poznaniu.

Sporządził:
mł. kpt. Kamil Pająk, zm. II