JRG 2 - wypadek Grochowska a Marcelińska

W dniu 11.03.2019r. o godz. 22.56 zastępy z JRG-2: GBA 2,5/16 oraz GCBA 5/32 zostały zadysponowane do wypadku, który miał miejsce na skrzyżowaniu ulic Grochowskiej i Marcelińskiej. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastano rozbite 2 samochody osobowe znajdujące się na chodniku. W pojazdach znajdowały się dwie kobiety, które wymagały udzielenia natychmiastowej pomocy. Na miejsce zadysponowano również dyżurnego kierownictwa Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz zastępy z JRG 4, Szkoły Aspirantów oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych za pomocą narzędzi hydraulicznych, ewakuacji dwóch osób i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego po przeprowadzeniu badania zabrał dwie osoby poszkodowane do szpitala. Następnie dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych i usunięto z ulicy elementy rozbitych samochodów. Po przekazaniu miejsca zdarzenia Policji i zakończonych działaniach wszystkie zastępy, które były na miejscu wróciły do swoich strażnic.

Sporządził: str. Łukasz Bednarek
Zdjęcia: asp. Damian Nowak