Zderzenie dwóch pojazdów na ul. Mickiewicza

W niedzielę 24 marca zastępy GBA-Rt oraz GCBA z JRG 2 zostały zadysponowane do Poznania na skrzyżowanie ul. Mickiewicza z ul. Słowackiego, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że w wyniku wypadku poszkodowana została pasażerka jednego z pojazdów. Działania strażaków polegały na udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji substancji ropopochodnych. Osoba poszkodowana została przekazana przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego i przewieziona do szpitala. Na słowa uznania zasługuje reakcja świadków zdarzenia, którzy bez chwili wahania udzielili kobiecie pierwszej pomocy, prowadząc między innymi wsparcie psychiczne do czasu przybycia na miejsce służb ratunkowych. Warto zauważyć, że z taką postawą osób postronnych spotykamy się coraz częściej co świadczy o tym, że organizowane przez szkolenia i pogadanki przynoszą oczekiwane rezultaty.

Sporządził: asp. Gotówka Dawid