Wypadek w Puszczykowie

Dnia 3 kwietnia 2019 roku o godzinie 15.46 zastępy z JRG 9, OSP Mosina, OSP Puszczykowo oraz Szkoły Aspirantów PSP zadysponowane zostały do wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Puszczykowo. Pociąg Intercity relacji Katowice - Gdynia uderzył w karetkę pogotowia. W wyniku zdarzenia lokomotywa wykoleiła się jedną osią. Na miejscu w wyniku obrażeń, zginęły dwie osoby jadące karetką. Trzecia osoba została uwolniona z pojazdu przez ratowników, którzy wykorzystując narzędzia hydrauliczne wykonali dostęp do poszkodowanego. Na czas akcji ratowniczej na odcinku pomiędzy Luboniem, a Mosiną wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Nikt z osób podróżujących pociągiem nie ucierpiał.
Na miejsce zdarzenia przybył Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffman, Komendant Miejski PSP w Poznaniu bryg. Jacek Michalak, Grupa Operacyjna KW PSP w Poznaniu oraz Dyżurny Kierownictwa KM PSP w Poznaniu,
Działania zastępów PSP oraz OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej w pojeździe, dotarciu i uwolnieniu ofiar wypadku oraz zabezpieczeniu lądowania i startu śmigłowca LPR.
Sporządził: kpt. Zieliński Paweł
Zdjęcia: mł. Kpt. Sokołowski Łukasz