JRG-8 Podziękowania dla funkcjonariuszy

W dniu 17.05.2019 podczas zmiany służby, Zastępca Dowódcy JRG kpt. Jarosław Szewczyk przekazał dwóm naszym kolegom serdeczne podziękowania od Wójta Gminy Czerwonak za udzieloną pomoc w organizacji spotkania z młodzieżą pod hasłem „Zostań jednym z nas”.

St. ogn. Rafał Pułkowski oraz mł. ogn Grzegorz Zawodny spotkali się z uczniami, celem propagowania zawodu strażaka wśród uczniów kończących naukę w szkole ponadgimnazjalnej.

Podczas spotkania funkcjonariusze opowiadali uczniom między innymi na czym polega praca strażaka, jakie wymagania trzeba spełnić, aby móc rozpocząć służbę w szeregach PSP oraz jak wygląda rekrutacja w Szkole Aspirantów PSP a także w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Uczniowie kończący szkołę ponadgimnazjalną często zastanawiają sie nad podjęciem decyzji co dalej, niektórzy może mają już jakieś plany, marzenia...ale wielu z nich zastanawia się jeszcze kim będzie w przyszłości. Wierzymy, że spotkania z cyklu „Zostań jednym z nas”,
w których uczestniczyli strażacy z JRG-8, pomogą w wyborze zawodu, który z czasem może stać się pasją w życiu.

Jak podkreśla st. ogn Rafał Pułkowski być może za kilka lat spośród uczniów którzy uczestniczyli w spotkaniu kilku będzie naszymi kolegami z pracy.

Sporządził: mł.ogn. Paweł Kitkowski, zm. III

Data wydarzenia: 
poniedziałek, Maj 20, 2019 - 10:00
Galeria: