JRG-9 Piknik rodzinny w Przedszkolu "Bajkowe Wzgórze"

W dniu 18 maja 2019 roku zastęp GCBA-Rt 5/35 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 udał się do Przedszkola „Bajkowe Wzgórze” w Puszczykowie na terenie którego odbywał się piknik rodzinny. Strażacy zaprezentowali sprzęt specjalistyczny używany podczas akcji ratowniczo-gaśniczych i zapoznali przedszkolaków z jego przeznaczeniem. Opowiedziano również w jaki sposób zareagować na zagrożenia zdrowia lub życia, przypomniano numery alarmowe oraz poruszono aspekty bezpieczeństwa przed zbliżającymi się letnimi wakacjami. Wszyscy chętni mogli przymierzyć ubranie specjalne i hełm strażacki, a dorośli mieli okazja sprawdzić „na własnej skórze” ile waży aparat ochrony dróg oddechowych.

Na wszystkie zadawane pytania, także te dociekliwe, strażacy odpowiadali z dużą cierpliwością i zaangażowaniem. Na koniec dzieci wręczyli strażakom podziękowania za przybycie.

Zdjęcia:
st. sekc. Marek Pucher, JRG-9, zmiana I.
Opracowanie:
mł. asp. Przemysław Zbierski, JRG-9, zmiana I.

Kategoria: