JRG 9 Pożar budynku mieszkalnego w Rogalinku

W dniu 23.05.2019 około godziny 21 wpłynęło zgłoszenie o widocznym zadymieniu w miejscowości Rogalinek. Przybyłe na miejsce zdarzenia pierwsze zastępy Państwowej Straży Pożarnej zastały budynek mieszkalny objęty ogniem. Z uzyskanych informacji wynikało, że w środku płonącego domu może przebywać osoba. W celu opanowania pożaru podano cztery prądy gaśnicze, a sam pożar zlokalizowano w pomieszczeniu kuchennym. W trakcie prowadzonych działań udało się ewakuować ze środka nieprzytomnego mieszkańca posesji, któremu niezwłocznie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy w przygotowanym punkcie medycznym. Po około 15 minutach prowadzonych działań poszkodowany odzyskał parametry życiowe. Poszkodowany został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone były jeszcze przez kilka godzin, w trakcie których przeprowadzono m.in.: częściową rozbiórkę elementów konstrukcji ścian i poszycia dachowego w celu ugaszenia tlących się elementów konstrukcyjnych budynku. W trakcie prowadzenie działań wstrzymano ruch na ulicy Mostowej, a objazd poprowadzono przez pobliskie miejscowości. Działania JOP zakończono tuż po północy. Na miejscu działały zastępy z JRG-9, SA PSP Poznań, OSP Mosina, OSP Pecna, OSP Radzewice, OSP Nowinki.
Opracowanie: ogn. Adrian Jankiewicz, zm. 3, JRG-9.
Zdjęcia: OSP Mosina i JRG-9.

Data wydarzenia:
czwartek, Maj 23, 2019 - 21:00