Dzień Strażaka u Emeytów

11 maja 2019 roku w Restauracji "Rycerska" na poznańskiej Malcie odbyło się spotkanie członków Koła Nr 1 Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP z okazji Dnia Strażaka.
Wszystkich uczestników spotkania oficjalnie powitał Prezes Koła Nr 1 ZEiRP RP Kazimierz Kucierski.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Naczelnik Wydziału Organizacji Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu st. bryg. Robert Klonowski, Naczelnik Wydziału Kadr KW PSP w Poznaniu bryg. Maciej Brzeziński, Naczelnik Wydziału Kadr, Organizacji i Archiwizacji poznańskiej Komendy bryg. Edyta Kalak – Filipiak wraz z Zastępcą st. kpt. Emilią Kuczkowską, Naczelnik Wydziału Finansów KM PSP w Poznaniu kpt. Donata Botta, Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZEiRP RP kol. Marian Puziak, Prezes ZEiR Służby więziennej kpt. w st. spocz. Zenon Florczak, Dyrektor poznańskiego Ogrodu Zoologicznego Ewa Zgrabczyńska, Prezes Zarządu Modertrans Sp. z o.o. Andrzej Bręczewski, Roman Madej oraz byli Komendanci poznańskiej straży pożarnej.
Po uczczeniu minutą ciszy pamięci strażaków, którzy odeszli na wieczną służbę przyszedł czas na wręczenie odznaczeń, i tak na wniosek Koła odznaka „Zasłużony dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP” trafiła do następujących osób:
- Ewy Zgrabczyńskiej,
- Andrzeja Bręczewskiego,
- Romana Madeja.
Wręczenia stosownych odznaczeń dokonał członek Zarządu Głównego ZEiRP RP, a jednocześnie Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZEiRP RP Marian Puziak oraz przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Maciej Brzeziński.
Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólny uroczysty obiad.

Za Zarząd:
Kazimierz Kucierski