Dzień dziecka – Edukacja - dla bezpieczeństwa

1 czerwca 2019 r. na terenie ŠKODA Autodrom Poznań odbył się festyn z okazji dnia dziecka. Przedsięwzięcie, nie pomijając zabawy najmłodszych, miało na celu promowanie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Do udziału w akcji zaproszeni zostali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wraz z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszynie oraz innymi służbami ratowniczymi. W ramach zorganizowanych działań promowano bezpieczne zachowania dzieci i dorosłych, przypominano zarówno o podstawowych zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jak i bezpiecznej i praktycznej ewakuacji. Zespół ds. prewencji KM PSP w Poznaniu, po przygotowaniu pytań z zagadnień ochrony przeciwpożarowej, zachęcał uczestników do udziału w zabawie ze strażackim kołem fortuny. Szczególną uwagę uczestników zwrócił temat bezpieczeństwa pożarowego podnoszący kwestię postępowania w przypadku pożaru, sposobów gaszenia różnych grup pożarów, obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego i zasad działania urządzeń przeciwpożarowych. Po raz kolejny profilaktyka przeciwpożarowa, pokazy sprzętu pożarniczego połączone z zabawą cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Organizatorowi przedsięwzięcia – Dziękujemy!
Wszystkim dzieciom - tym mniejszym i tym większym – życzymy uśmiechu od ucha do ucha!

Opracowała: st.str. Natalia Bartkowiak

Kategoria: