Pracowity poranek na JRG 3

W dniu 06 czerwca 2019 r. w godzinach porannych strażacy z JRG3, OSP Swarzędz oraz OSP Kobylnica zostali zadysponowani do pożaru w miejscowości Jasin. Po dojeździe na miejsce pracownicy firmy ewakuowali się do miejsca zbiórki, oraz wskazali miejsce pożaru. Po rozpoznaniu okazało się że palą się dwie baterie trakcyjne do wózków widłowych. Działania polegały na dotarciu do zadymionego pomieszczenia w aparatach ochronnych dróg oddechowych, ugaszeniu baterii przy pomocy gaśnic proszkowych, oddymieniu oraz przewietrzeniu pomieszczeń hali.
Po zakończonych działaniach strażacy zostali wezwani na wypadek w Paczkowie. Po dotarciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej ustalono, zderzenie samochodów osobowych. Kierująca samochodem osobowym marki Fiat doznała urazu lewej nogi. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, następnie została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Dalsze działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na odłączeniu akumulatora, oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Okoliczności zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st.sekc Krzysztof Lis