MANEWRY JEZIERCE 2019

8 czerwca 2019 r. na terenie leśnictwa Jezierce jak co roku, odbyły się wspólne ćwiczenia taktyczno-bojowe sił i środków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 oraz Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z rejonu operacyjnego.
Manewry wizytował Zastępca komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu:
- mł. bryg. Jarosław Zamelczyk wraz z
Naczelnikiem Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego
- st. kpt. Kamilem Witoszko,
oraz przedstawiciele, władz UMiG z rejonu operacyjnego JRG-3:
Pan Zbigniew Błasiak - Nadleśniczy Nadleśnictwa Czerniejewo,
Pan Ireneusz Antkowiak - Burmistrz UMiG Pobiedziska,
Pan Artur Ostatkiewicz - Sekretarz UMiG w Pobiedziskach,
Pan Szymon Matysek - Burmistrz UMiG Kostrzyn,
Pan Waldemar Biskupski – Zastępca Burmistrza w UMiG Kostrzyn
Pan Marian Szkudlarek – Burmistrz UMiG Swarzędz

W manewrach Ochotniczych Straży Pożarnych udział wzięło 9 jednostek OSP z rejonu operacyjnego JRG-3. W tym roku podtrzymano formułę manewrów prowadzonych w formie warsztatów. Tym razem jednak tematyka dotyczyła usuwania drzew i konarów będących pod naprężeniami. Dzięki uprzejmości Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu st. bryg. Jana Kołdeja udało się przygotować jedno stanowisko, które podzielono na część teoretyczną oraz praktyczną. Część teoretyczną prowadził ogn. Roman Olejnik, natomiast praktykę przedstawił, przy wykorzystaniu symulatora do ukrytych naprężeń w drzewie, mł. asp. Janusz Zawadzki (instruktorzy ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu). Ratownicy wykazali się dużym zainteresowaniem w tej dziedzinie ratownictwa.
Za chęć oraz zaangażowanie we wspólnych ćwiczeniach taktyczno-bojowych wszystkim bardzo dziękujemy i zachęcamy do dalszej współpracy.
W ćwiczeniach brały udział:
OSP Pobiedziska
OSP Węglewo