Pożar w Kostrzynie

W dniu 12 czerwca 2019 roku około godziny 10:50 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ulicy Nowotarskiego w Kostrzynie. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG 3, JRG 1, OSP Kostrzyn, OSP Brzeźno, OSP Kleszczewo, OSP Gowarzewo. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia Straż Pożarna zastała pożar dachu w budynku jednorodzinnym. W wyniku tego zdarzenia doszło do spalenia poszycia oraz otuliny dachowej. Mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła zasilania elektrycznego oraz gazowego, przeszukaniu pomieszczeń oraz podaniu 4 prądów wody w natarciu. Z uwagi na duże zadymienie ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego. Po zlokalizowaniu źródła pożaru i oddymieniu obiektu przeprowadzono ewakuację uratowanego mienia znajdującego się na poddaszu, które przekazano bezpośrednio właścicielowi. Ponadto sprawdzono konstrukcję budynku przy pomocy kamery termowizyjnej oraz przeprowadzono prace rozbiórkowe nadpalonej konstrukcji dachu. W działaniach brał udział Zastępca Komendanta Miejskiego ds. Operacyjnych KM PSP w Poznaniu oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego KM PSP w Poznaniu. Akcja została zakończona po ponad trzech godzinach działań.
Opracował: st. sekc. Michał Musiałowski