Wicemistrzostwo Polski w kolarstwie szosowym

16 czerwca 2019 roku na terenie gminy Wilczyce w powiecie sandomierskim odbyły się VI Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Kolarstwie Szosowym. Zawody odbyły się w ramach 5 edycji wyścigu kolarskiego „Dolina Opatówki”.

Prawie 50 funkcjonariuszy PSP miało do pokonania bardzo wymagającą trasę o długości 60 kilometrów, poprowadzonej na pętli
o długości 12 km. Dodatkową przeciwnością dla rywalizujących zawodników była upalna pogoda, która dodatkowo utrudniała dotarcie do mety.
W powyższej imprezie sportowej nie mogło zabraknąć przedstawicieli poznańskiej Komendy:
asp. sztab. Piotra Kustonia z JRG Nr 1,
st. sekc. Piotra Krysmana z JRG Nr 9
oraz str. Adama Adamkiewicza, również z JRG Nr 9.
Wyniki naszych Kolarzy przedstawiają się następująco:
Klasyfikacja Open:
str. Adam Adamkiewicz – 1 miejsce
asp. sztab. Piotr Kustoń – 19 miejsce
st. sekc. Piotr Krysman – 20 miejsce

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Klasyfikacja kategoria B: (30-39 lat)
str. Adam Adamkiewicz – 1 miejsce,
Klasyfikacja kategoria B: (30-39 lat)
st. sekc. Piotr Krysman – 13 miejsce
Klasyfikacja kategoria C: (40-49 lat)
asp. sztab. Piotr Kustoń – 3 miejsce,

Warto zaznaczyć, że w klasyfikacji drużynowej poznańska drużyna zajęła II miejsce, a tym samym Wicemistrzostwo Polski, natomiast dodatkowo str. Adam Adamkiewicz wywalczył tytuł Mistrza Polski Strażaków PSP w Kolarstwie Szosowym.
Gratulujemy włożonej pracy w osiągniecie tak wysokiego wyniku sportowego.

Opracowanie:
st. kpt. Michał Kucierski