JRG 9 Mistrz Polski Strażaków PSP w Kolarstwie Szosowym

W dniu 16 czerwca 2019 roku funkcjonariusze z JRG nr 9 w Mosinie: str. Adam Adamkiewicz, st. sekc. Piotr Krysman oraz asp. sztab. Piotr Kustoń z JRG nr 1 uczestniczyli w VI Mistrzostwach Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Kolarstwie Szosowym w Wilczycach w powiecie sandomierskim. Zawody odbyły się w ramach 5 edycji wyścigu kolarskiego „Dolina Opatówki”. Punktualnie o godzinie 11.00 wyścig ze startu wspólnego rozpoczęło 70 zawodników będących funkcjonariuszami PSP. Kolarze do pokonania mieli bardzo wymagającą trasę z czteroma podjazdami na dwunastokilometrowej rundzie. Łączna długość wyścigu wyniosła 60 kilometrów. Wielki sukces odniósł str. Adam Adamkiewicz, który tą najstarszą i najbardziej tradycyjną odmianę kolarstwa, pokonał w czasie 1:37:19,92 i wywalczył tytuł Mistrza Polski Strażaków PSP w Kolarstwie Szosowym!!!
W klasyfikacji drużynowej nasi strażacy zdobyli tytuł Wicemistrzów Polski!!!
Zwycięzców uhonorowali organizatorzy oraz zaproszeni goście na czele z przedstawicielem Wojewody Świętokrzyskiego Panią Anną Paluch oraz przedstawicielem Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Andrzejem Raczyńskim.
Nadzór nad przebiegiem zawodów sprawował powołany sztab przez Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu st. kpt. Piotra Krytusy.

Sporządził: kpt. Paweł Zieliński

Galeria: