Wizyta studentów w JRG 6 Poznań

W dniu 13.06.2019 r. Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 6 w Poznaniu odwiedzili studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Głównym celem wizyty było zapoznanie się studentów ze sprzętem jakim dysponuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego "Poznań 6". Podczas zajęć oprócz pokazu narzędzi używanych podczas likwidacji zagrożeń chemicznych chętne osoby mogły ubrać się w wybrane środki ochrony indywidualnej. Po zaprezentowaniu specjalistycznego sprzętu przedstawiono również wyposażenie, którym strażacy posługują się na "co dzień" podczas walki z pożarami lub likwidacji innych miejscowych zagrożeń. W trakcie spotkania studenci zaznajomili się z funkcjonowaniem Państwowej Straży Pożarnej, przybliżono specyfikę pracy strażaków oraz organizację Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.
Opracowanie: mł. kpt. Marek Paczkowski
Foto: sekc. Paweł Nyczka