Uszkodzona rura gazowa

W dniu 25 czerwca, zastępy Straży Pożarnej zostały zadysponowane do wycieku gazu z rury średniego ciśnienia w Lusowie. Na miejsce okazało się, że do uszkodzenia rury doszło w wyniku prac budowlanych. Ze względu na wysokie stężenie gazu, w obawie przed możliwością jego wybuchu, Kierujący Działaniem Ratowniczym zadecydował o wyznaczeniu strefy zagrożenia w promieniu 300 m od miejsca wycieku. Ze strefy tej ewakuowano osoby postronne oraz mieszkańców pobliskich domów – łącznie 20 osób. Przybyłe na miejsce Pogotowie Gazowe we współpracy z ratownikami Straży Pożarnej, podjęli działania zmierzające do uszczelnienia wycieku. Po odkopaniu uszkodzonego odcinka rury, Został na nią założony zacisk, który zatamował wyciek. Po zakończeniu działań i ustaniu zagrożenia, mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów.
Opracował: mł. asp. Łukasz Leśniak