Wypadek z udziałem motocykla i autobusu

W dniu 28.06.2019 roku przed godziną 09:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu autobusu z motocyklem na drodze ekspresowej S-11 w rejonie węzła autostradowego Poznań – Krzesiny.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 6 oraz JRG 7. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano rozbity autobus oraz leżący na poboczu motocykl. W wyniku zderzenia ucierpiało siedem osób. Po przebadaniu przez przybyły zespół ratownictwa medycznego hospitalizacji wymagało czterech poszkodowanych. Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały m. in. na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej poszkodowanym oraz odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach. Dokładną przyczynę wypadku ustala Policja.
Opracowanie i foto:
mł. kpt. Marek Paczkowski