Pracowity dzień strażaków z JRG-3

Dzień 22 lipca okazał się bardzo pracowity dla strażaków pełniących służbę w JRG 3. Od samego rana strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia które miało miejsce na drodze krajowej nr 92 w Swarzędzu. Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody ciężarowe po kolizji. W zdarzeniu nie ucierpiały żadne osoby. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatorów, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu z jezdni schodów betonowych o dużych gabarytach za pomocą dźwigu. Podczas działań jeden zastęp został przekierowany na pożar lodówki w budynku jednorodzinnym w Swarzędzu przy ul. Tysiąclecia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęta jest kuchnia, która znajdowała się na piętrze budynku. Działania zastępów polegały na podaniu 2 prądów gaśniczych w natarciu na źródła ognia. Jednocześnie prowadzono przeszukanie innych pomieszczeń w celu ewentualnego przebywania innych osób poszkodowanych. Po ugaszeniu pożaru, miejsce zdarzenia sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej oraz mierników wielogazowych na obecność szkodliwych substancji. W ten pracowity dzień strażacy zostali ponownie wezwani do pożaru, który miał miejsce w Biskupicach przy ulicy Bolesława Chrobrego. Na miejscu zastano palący się opuszczony budynek gospodarczy. Działania strażaków polegały na podaniu 3 prądów gaśniczych w natarciu oraz jednego prądu w obronie na sąsiadujący budynek. Po zlokalizowaniu źródła pożaru i oddymieniu obiektu, sprawdzono konstrukcję budynku przy pomocy kamery termowizyjnej na obecność zarzewi ognia nadpalonej konstrukcji dachu. Z uwagi na duże zadymienie ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego. Miejsce zdarzenia po ugaszeniu zostało przekazane Policji.

Opracował: mł.asp. Wolniewicz Przemysław