Wielki sukces w Tour de Pologne Amatorów!

W dniu 9 sierpnia 2019 w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się wyścig kolarski Tour de Pologne Amatorów. W całej imprezie udział wzięło 2661 zawodników, w tym 53 strażaków PSP i OSP. Tour de Pologne Amatorów to jedna z największych i najbardziej prestiżowych wyścigów szosowych w Polsce. Kolarze mieli niepowtarzalną możliwość rywalizacji na trasie królewskiego etapu Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska o łącznej długości 58 km. Na starcie wyścigu stanęli wspaniali kolarze oraz znane osoby na czele z Czesławem Langiem, wicemistrzem olimpijskim w Moskwie 1980 roku.
Wyścig zakończył się wielkim sukcesem reprezentanta Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu str. Adama Adamkiewicza, który na co dzień pełni służbę w JRG Nr 9. Pokonał on całą trasę z imponującym czasem 1:41:40. Wynik ten pozwolił mu zdobyć tytuł Mistrza Polski Straży Pożarnej, a w klasyfikacji Open pozwolił zdobyć wysokie trzecie miejsce! Zwycięzca otrzymał okazały Puchar Komendanta Głównego gen. brygadiera Leszka Suskiego, który został wręczony przez st. bryg. Marka Bębenka – Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Warto wspomnieć, że jest to kolejny sportowy sukces Adama w tym roku, gdzie przed Tour de Pologne Amatorów, wywalczył tytuł Mistrza Polski Strażaków PSP w kolarstwie szosowym oraz Mistrza Polski w Maratonie MTB!!!!
Mistrzowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Sporządził: kpt. Paweł Zieliński