JRG-8 Wypadek w miejscowości Promnice

Dnia 30.08.2019r. przed godziną 15:00 doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Opel Vivaro z samochodem Opel Zafira w miejscowości Promnice, skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego i Północnej . Do działań Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu zadysponowało dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 8 oraz zastęp ochotników z OSP Promnice. Po przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że kierowca samochodu Opel Zafira włączając się do ruchu zjechał na przeciwległy pas doprowadzając do zderzenia czołowego z samochodem Opel Vivaro. W zdarzeniu udział brało 8 osób w tym jedno dziecko, wszyscy poszkodowani opuścili pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych, jednak niezbędne było udzielenie im pomocy medycznej i wsparcia psychologicznego. Przybyłe na miejsce zdarzenia zespoły ratownictwa medycznego po przebadaniu poszkodowanych przetransportowały trzy osoby do szpitali. Do zadań strażaków na terenie akcji należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie pomocy medycznej poszkodowanym, rozłączenie akumulatorów w rozbitych pojazdach, sorpcja płynów eksploatacyjnych, posprzątanie jezdni po wypadku a także kierowanie ruchem drogowym. W czasie wypadku na drodze odbywał się ruch wahadłowy.

Zdjęci i opracowanie:

asp.sztab. Tomasz Kołtuńczyk zm III