Wypadek Nad Wierzbakiem

W dniu 12.09.19r. około godziny 13 na ul. Nad Wierzbakiem doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano zastępy GBA oraz SCRw z JRG-1 oraz GBA i GCBA z JRG-2. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sorpcji płynów eksploatacyjnych, zakręceniu zaworu LGP w jednym z aut i podanie prądu piany do jego dymiącej się komory silnika. W wyniku zderzenia, jeden z pojazdów złamał betonowy słup oświetleniowy. Przybyłe na miejsce Pogotowie Oświetleniowe odłączyło w nim napięcie. W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala.

Autor tekstu i zdjęć: asp. Michał Melerowicz