JRG - 9 Wypadek w miejscowości Modrze

W niedziele 6 października 2019 roku na obszarze chronionym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 doszło do trzech groźnie wyglądających wypadków. Do najbardziej niebezpiecznego zdarzenia podczas służby doszło około godziny 00:00, gdzie Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego zadysponowało zastępy GBA-Rt 2,5/16 oraz GCBA-Rt 5/35.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego ustalono, że samochód osobowy marki VW Bora z niewyjaśnionych przyczyn wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna – kierowca, który był jedynym uczestnikiem wypadku został zakleszczony w pojeździe. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przy pomocy narzędzi hydraulicznych przystąpili do wykonania dostępu do osoby poszkodowanej, w którym koniecznym było usunięcie dachu oraz boku pojazdu. Poszkodowany z obrażeniami kończyn dolnych został niezwłocznie przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, który przetransportował mężczyznę do szpitala. Następnie działania Jednostek Ochrony przeciwpożarowej polegały na odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Działania Straży Pożarnej trwały do późnych godzin nocnych, na czas których droga była nieprzejezdna. W działaniach brała również udział Ochotnicza Straż Pożarna Strykowo.

Zdjęcia:
mł. ogn. Zbigniew Jagłowski, JRG-9, zmiana I.
Opracowanie:
mł. asp. Przemysław Zbierski, JRG-9, zmiana I.