Wypadek na DW 307

W dniu 04.10.2019r. o godzinie około 22 zastępy JRG 4 oraz OSP Buk i OSP Niepruszewo zostały zadysponowane do wypadku na drodze wojewódzkiej 307.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód marki BMW uderzył z dużą prędkością w drzewo. Na miejscu zdarzenia przed przybyciem JOP był już obecny ZRM. W środku uszkodzonego pojazdu znajdowały się uwięzione dwie osoby. Na czas prowadzonych działań droga była całkowicie zamknięta.
Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu klem od akumulatorów, oświetleniu terenu akcji, wykonaniu dostępu do poszkodowanych przy pomocy narzędzi hydraulicznych i przekazaniu osoby poszkodowanej ZRM, który przetransportował kierowcę z urazem głowy do szpitala. Natomiast pasażerka zginęła na miejscu zdarzenia. Powstałe wycieki płynów eksploatacyjnych posypano sorbentem.

Opracował mł.asp. Tomasz Stasiak