Wypadek w Garbach

W dniu 08.10.2019 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o wypadku w Garbach przy ul. Tuleckiej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 3, JRG 6, oraz OSP Swarzędz.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej zastano rozbite dwa samochody osobowe. W wyniku zderzenia trzy osoby odniosły obrażenia. Po zaopatrzeniu poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala. Działania strażaków polegały m.in. na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach. Na czas trwania działań ratowniczych droga w miejscu wypadku była nieprzejezdna. Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. kpt. Marek Paczkowski
Foto: mł.ogn. Jacek Glabus