Wypadek - Bugaj

W dniu 20 października około godziny 12-ej zastęp GBA z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 3, został zadysponowany do wypadku w miejscowości Bugaj.
Po dojeździe na miejsce okazało się, że kolizji uległy dwa auta osobowe. Renault Megane z uszkodzoną lewą, przednią częścią nadwozia blokowało pas ruchu w kierunku Gniezna a Suzuki Swift z rozbitym przodem wyleciało z drogi i zaparkowało w rowie. W zdarzeniu brały udział 3 osoby dorosłe, które zostały przebadaniu na miejscu przez Zespół Pogotowia Ratunkowego . Ich stan nie wymagał hospitalizacji.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, odłączeniu akumulatorów w rozbitych samochodach i pomoc w załadowaniu uszkodzonych pojazdów na auto-lawety.
W czasie trwania akcji ruch odbywał się metodą wahadłową.

Tekst i zdjęcia: mł.ogn. Piotr Mrozek