Strażackie Mistrzostwa w Pływaniu

Zgodnie z wielkopolskim kalendarzem imprez sportowych 24 października 2019 roku na Pływalni Miejskiej w Obornikach Wielkopolskich odbyły się Drużynowe
i Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków w Pływaniu.

Tradycyjnie już w zawodach wzięła udział drużyna reprezentująca poznańską Komendę w następującym składzie:
• st. sekc. Kevin Mrotek – JRG Nr 1,
• mł. kpt. Tomasz Wesołowski - JRG Nr 6,
• st. str. Bartosz Michałowicz – JRG Nr 6,
• st. kpt. Michał Kucierski - Wydział Operacyjno - Szkoleniowy.
Udział w Mistrzostwach należy uznać za udany, gdyż nasi strażacy wrócili z zawodów z wywalczonymi medalami i obronionym tytułem Mistrzów Wielkopolski.
Indywidualne wyniki naszych reprezentantów prezentują się następująco:
- mł. kpt. Tomasz Wesołowski 1 miejsce w konkurencji 100 metrów stylem dowolnym,
- st. sekc. Kevin Mrotek 1 miejsce w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym, a także 2 miejsce w konkurencji 100 m stylem dowolnym,
- st. str. Bartosz Michałowicz 1 miejsce na dystansie 50 m st. dowolnym,
- st. kpt. Michał Kucierski 1 miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym oraz 2 miejsce na 50 metrów stylem motylkowym.
Zakończeniem zawodów była rywalizacja sztafet, którą także zwyciężyła drużyna Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu, dodatkowo ustanawiając Rekord Wielkopolski i zdobywając tym samym tytuł Mistrzów Wielkopolski.

Opracowanie:
st. kpt. Michał Kucierski