Przekazanie samochodów pożarniczych dla OSP w gminie Kórnik

W dniu 30 października 2019 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kórniku odbyło się uroczyste przekazanie średnich samochodów ratowniczo - gaśniczych dla jednostek OSP gminy Kórnik.

OSP Kórnik otrzymała nowy samochód GBA-Rt 3/16 na podwoziu VOLVO. Pojazd zastąpił wcześniej użytkowane GBA 2,5/16 MAN, które zostało przekazane do OSP Czmoń. Samochód GBA-Rt 2,5/16 na podwoziu STAR z OSP Czmoń dalej będzie służyć druhom z OSP Radzewo zastępując wysłużonego ponad 40-letniego Stara 244.
W uroczystości uczestniczył Poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej Bartłomiej Wróblewski, Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik Pan Przemysław Pacholski wraz z zastępcami Panem Bronisławem Dominiakiem i Panem Sebastianem Wlazłym, radni Miasta i Gminy Kórnik, Komendant Miejski PSP w Poznaniu bryg. Jacek Michalak, ksiądz kapelan Grzegorz Zbąszyniak, a także druhowie z jednostek OSP z terenu miasta i gminy Kórnik.
Zakup nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego, a następnie rotacja dotychczas użytkowanych pojazdów przez poszczególne jednostki OSP z pewnością wpłynie na poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców gminy Kórnik.

Opracował: mł. kpt. Marek Paczkowski
Foto: Sylwia Kowalska - Wydział Promocji UMiG Kórnik

Galeria: