Wypadek na skrzyżowaniu ul. Głogowskiej i Sielskiej

Służba w dniu 16 listopada zapowiadała się spokojnie. Od samego rana los pozwolił na przeprowadzenie zajęć z doskonalenia zawodowego oraz na wykonanie wszystkich prac gospodarczych w JRG. Jednak spokój trwał tylko do wczesnych godzin popołudniowych, kiedy to zostaliśmy zadysponowani do wypadku na ulicy Głogowskiej. Z doświadczenia wiemy, że na tej ulicy kierowcy często przekraczają dozwoloną prędkość, a konsekwencje wypadku bywają bardzo poważne. Po alarmowym przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że miało miejsce zderzenie dwóch samochodów osobowych marki VW Golf oraz i Skoda Citigo. Impet uderzenia był tak duży, że oba samochody wpadły na chodnik, uszkadzając po drodze słup oświetlenia drogowego, sygnalizację świetlną, a następnie potrąciły spacerującą chodnikiem kobietę. Działania zastępów PSP polegały na udzieleniu pomocy uczestnikom wypadku, odłączeniu akumulatorów, zakręceniu butli z gazem w jednym z pojazdów oraz zabezpieczeniu sorbentem wycieku substancji ropopochodnych. Po 2 minutach od rozpoczęcia działań na miejsce przybył Zespól Ratownictwa Medycznego, który przejął opiekę nad osobami poszkodowanymi.
Mimo groźnie wyglądającemu wypadkowi, znacznym uszkodzeniom w pojazdach, a także potrąconej pieszej, nikt nie doznał poważnych obrażeń. Skończyło się na potłuczeniach i otarciach. Na miejsce zdarzenia przybyła również Policja, Pogotowie Oświetlenia Drogowego, ZDM i Pomoc Drogowa. W trakcie pisemnego przekazywania miejsca objętego działaniem ratowniczym innym służbom, zastępy zostały zadysponowane alarmowo do zadymienia na klatce schodowej.
Sporządził: st. kpt. Kamil Skieresz