Wypadek w miejscowości Joanka

W środę 20 listopada 2019 roku około godziny 15.00 zastępy GBA-Rt 2,5/16 oraz GCBA-Rt 5/35 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 zostały zadysponowane do wypadku w miejscowości Joanka. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się że doszło do zderzenia samochodu dostawczego z busem przewożącym dzieci ze szkoły. W wyniku rozpoznania ustalono, że pojazdami podróżowało 10 osób (w tym 6 dzieci w wieku szkolnym). Poszkodowana została dwójka dzieci w wieku 9 i 13 lat, którym została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego zdecydował o przetransportowaniu chłopca i dziewczynki do szpitala. Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały m. in. na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach. W czasie prowadzenia działań ratowniczych ruch drogowy odbywał się wahadłowo. W działaniach udział brały zastępy z JRG-9, OSP Palędzie, OSP Dopiewo oraz OSP Stęszew.

Sporządził: mł. asp. Przemysław Zbierski