Dachowanie Wronczyn

W dniu 09.12.2019 roku około godziny dziesiątej do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowości Wronczyn. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy GBA i GCBA z JRG 3 oraz OSP Pobiedziska.
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia Straż Pożarna zastała samochód osobowy, który znajdował się w rowie. Kierowca przebywał poza pojazdem. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, postawieniu samochodu na koła i odłączeniu akumulatora. Osoba poszkodowana została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który po przebadaniu zabrał kierującego do szpitala. W trakcie działań ruch na drodze odbywał się naprzemiennie.

Opracował: st. sekc. Michał Musiałowski