Ostatnia zmiana służby

17 stycznia 2020 roku przed Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 w Poznaniu miała miejsce uroczysta zmiana służby z udziałem Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Uroczystość odbyła się z okazji przejścia na zaopatrzenie emerytalne trzech funkcjonariuszy systemu zmianowego JRG-1:
- Zmiana I: starszy ogniomistrz Piotr Malewicz
- Zmiana II: starszy aspirant Roman Straśko
- Zmiana III: starszy ogniomistrz Paweł Mroczyński

Oprócz Komendanta Miejskiego PSP swoją obecnością zaszczyciło grono funkcjonariuszek, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych poszczególnych komórek organizacyjnych tutejszej Komendy. Nie zabrakło również emerytów JRG-1.
bryg. Jacek Michalak podsumował przebieg służby oraz podziękował za długoletnią i ofiarną służbę. Po Komendancie głos zabrał Dowódca JRG-1 mł. bryg. Mariusz Kowalski. Emeryci obdarowani zostali okolicznościowymi prezentami z okazji zakończenia służby. Odnieśli się także do słów swoich przedmówców dziękując wszystkim za wspólną, wieloletnią współpracę.
st. asp. Roman Straśko i st. ogn. Piotr Malewicz swoją służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczęli odpowiednio w latach 1991 oraz 1992, st. ogn. Paweł Mroczyński wstąpił w szeregi Państwowej Straży Pożarnej w 2005 roku. Panowie przez wiele lat pełnienia służby brali czynny udział w życiu jednostki, a także uczestniczyli w tysiącach akcji ratowniczo-gaśniczych. Byli kopalnią wiedzy pożarniczej i stanowili wzór dla nowo przyjętych funkcjonariuszy. Chętnie dzielili się doświadczeniem z młodszymi kolegami, którym zawsze służyli dobrą radą.

Szanowni Panowie!
W imieniu kierownictwa oraz wszystkich funkcjonariuszy JRG-1 pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze podziękowania za lata współpracy i wkładu w budowanie wizerunku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Poznaniu. Do uznania Waszej służby za sukces przekonało nas przede wszystkim zaangażowanie w realizację zadań służbowych oraz sposób w jaki reprezentowaliście brać strażacką. Wasz profesjonalizm i wierność tradycjom pożarnictwa oraz aktywność zawodowa przyczyniły się do rozwoju ochrony przeciwpożarowej. Dziękujemy za zapał w działaniu, optymizm oraz aktywną pracę na rzecz ratowania zagrożonego zdrowia i życia ludzkiego. Do wyrazów szacunku i uznania pragniemy dołączyć życzenia pomyślności i powodzenia.
Drzwi naszej jednostki będą dla Was zawsze otwarte.
Całym sercem dziękujemy.

Opracował: mł. kpt. Przemysław Przybyłowicz / mł. asp. Dawid Kucharski
Zdjęcia: asp. Marek Leśkiewicz

Data wydarzenia: 
piątek, Styczeń 17, 2020 - 08:00
Galeria: