Ostatnia służba st.kpt. Krzysztofa Karolewskiego

W dniu 23.01.2020 w JRG-4 odbyła się uroczysta zmiana służby, podczas której pożegnano st.kpt. Krzysztofa Karolewskiego. Zastępca dowódcy JRG po ponad 30 latach pracy w tym 27 latach służby zdecydował się przejść na zasłużone zaopatrzenie emerytalne. W uroczystości udział wzięli strażacy wszystkich zmian służbowych oraz liczne grono emerytów w tym byli dowódcy JRG. Dowódca JRG-4 st.kpt. Bogdan Świdurski podczas mowy pożegnalnej podziękował za lata współpracy i wkładu w rozwój Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej a przyszły emeryt podsumował czas spędzony w PSP oraz podziękował zgromadzonym za wspólną służbę. Następnie po raz ostatni jako funkcjonariusz usłyszał uderzenie dzwonu oraz dźwięk sygnałów alarmowych. Złożenie życzeń, przekazanie upominków oraz wspólne zdjęcie zakończyły spotkanie.
St. kpt. Karolewski swoją przygodę ze strażą rozpoczął w 1993 roku od Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu po ukończeniu, której rozpoczął pracę jako dowódca zastępu w Środzie Wielkopolskiej. Następnie w latach 1997-2001 już jako starszy instruktor przekazywał swoją wiedzę w ośrodku szkolenia PSP w Śremie. Od 2002 roku Jego droga związana była z pracą w KM PSP w Poznaniu na JRG-4 kolejno przechodząc przez poszczególne szczeble kariery od dowódcy sekcji, zastępcy dowódcy zmiany a skończywszy na zastępcy dowódcy JRG-4 w latach 2011-2020.
Krzysztof - bo tak się zwykło mawiać był nietuzinkowym strażakiem jak i dowódcą, którego cechowała odpowiedzialność, rzetelność i skrupulatność. Od początku istnienia Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej był mocno zaangażowany w jej rozwój jak i stałe unowocześnianie a chęć do przekazywania wiedzy młodszym strażakom była nieoceniona….
Zawsze opanowany, służący pomocą i radą - tak zostanie zapamiętany.
Dziękujemy i mamy nadzieję, że dni na zasłużonej emeryturze będą pełne ekscytujących wrażeń, podróży oraz wielu motocyklowych eskapad wraz z rodziną.