Szkolenie dot. samochodów z napędem alternatywnym.

W dniach 21-23 styczeń br. Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 6 uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym zapoznania się ze specyfikacją techniczna pojazdów z napędem hybrydowym oraz zasad bezpieczeństwa podczas prowadzonych działań z udziałem samochodów z napędem alternatywnym. Strażacy uprzednio uczestniczyli w samodoskonaleniu zawodowym na jednostce, gdzie poprzez udostępnione materiały od firmy Toyota mogli poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną z zagadnień dotyczących samochodów z napędem alternatywnym.
Po zajęciach teoretycznych strażacy udali się na zajęcia praktyczne odbywające się w firmie Toyota Poznań Centrum mieszczącej się na ulicy Bobrzańskiej w Poznaniu. Dzięki uprzejmości kierownika salonu, który przeprowadzał szkolenie. Strażacy mogli uzyskać wiedzę na temat samochodów z napędem hybrydowym będących w gamie modeli firmy Toyota.
Zajęcia polegały na zapoznaniu się z budową silnika spalinowego współpracującego z napędem alternatywnym oraz urządzeniami współpracującymi. Zapoznanie się z układem hybrydowym – rozmieszczeniem akumulatorów zasilających samochód układem 12v znajdujących się w różnych miejscach, jak i położeniem akumulatorów napędu hybrydowego. Głównym celem było zapoznanie się z miejscem oraz dostępem do głównego wyłącznika zasilania układu hybrydowego znajdującego się w samochodach firmy Toyota oraz poszerzenie wiedzy na temat wartości prądowych będących w układzie z zasilaniem niebezpiecznym dla ratownika podczas działań ratowniczo - gaśniczych.
Całość szkolenia zakończyło się dokładnym podsumowaniem przez prowadzącego. Dokładnym ponownym obejrzeniu samochodów z napędem hybrydowym oraz samodzielnym odłączaniu układu zasilania alternatywnego przez strażaków.

Opracował: str. Dawid Lehmann

Galeria: 
Kategoria: