JRG 8 - Wypadek w Murowanej Goślinie

16. stycznia przed godziną 18 na numer alarmowy 112 wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym przy ulicy Długiej w miejscowości Murowana Goślina. Na miejsce niezwłocznie wysłane zostały 4 zastępy strażaków z JRG-8 Bolechowo oraz OSP Murowana Goślina a także Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Prawdopodobnie w wyniku nagłego zjechania na przeciwległy pas ruchu doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych marki Fiat i Peuegot.
Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Jeden z kierujących uskarżał się na ból w klatce piersiowej oraz duszności. Do czasu przyjazdu Zespółu Ratownictwa Medycznego pozostał pod opieką strażaka, który udzielał mu wsparcia psychicznego.
Dalsze działania polegały na odłączeniu akumulatorów i sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz pomocy przy usunięciu aut z jezdni. Na czas prowadzenia działań droga była całkowicie zablokowana.

Z uwagi na fakt, że blisko miejsca zdarzenia znajdują się dwa przystanki komunikacji miejskiej, konieczne było zadysponowanie Nadzoru Ruchu MPK, który podjął decyzję w sprawie zmiany trasy kursowania autobusów.

Działania zakończono po blisko 4 godzinach.

Opracowanie: kpt. Kamil Pająk, zm. 2

Galeria: