Uroczysta zmiana słuzby w JRG-7

23. stycznia 2020 roku w Jednostce ratowniczo – Gaśniczej nr 7 w Poznaniu miała miejsce uroczysta zmiana służby.
Po długoletniej służbie na zaopatrzenie emerytalne przeszli bryg. Piotr Koper, st. ogn. Piotr Śliwiak oraz st.ogn. Jacek Bednarek.

Cała trójka otrzymała decyzje oraz gratulacje z rąk Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu – bryg. Jacka Michalaka oraz jego zastępcy – mł. bryg. Rafała Kociemby.
Zarówno Piotr Koper, Piotr Śliwiak jak i Jacek Bednarek ze łzami wzruszenia pożegnali się z załogą i przełożonymi ciepłymi słowami.
bryg. Piotr Koper pełnił służbę w JRG-7 od 1. sierpnia 2016 roku, st.ogn. Jacek Bednarek od 15. grudnia 2004 roku a st.ogn. Piotr Śliwiak od początku jej istnienia czyli od lipca 2000 roku.
Na uroczystej zmianie służby obecni byli także przedstawiciele wielu wydziałów tut. Komendy a także wielu emerytów, którzy w ostatnich latach opuścili szeregi ratajskiej Jednostki.
Po zmianie służby odbył się drobny poczęstunek, gdzie gratulacjom i wspomnieniom nie było końca.
Obu Piotrom jak i Jackowi życzymy wszelkiej pomyślności oraz radości w realizowaniu planów i marzeń w nowej rzeczywistości a także gratulujemy przejścia na w pełni zasłużony odpoczynek.
Tekst/foto: asp.sztab. Bartosz Smolarek