Targi Edukacji w Mosinie - 26.02.2020 r.

W dniu 26.02.2020 r. przedstawiciele Komendy Miejskiej PSP oraz Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych nr 6 i nr 9 w Poznaniu zostali zaproszeni do Domu Kultury w Mosinie na XIV Targi Edukacji i Pracy organizowane przez Gminne Centrum Informacji w Mosinie. Była to już kolejna okazja spotkania się z mosińską młodzieżą kończącą w tym roku szkoły podstawowe i gimnazjalne. Oprócz pokazów ratownictwa młodzież miała okazję przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na manekinach oraz zapoznać się ze sprzętem medycznym będącym na wyposażeniu JRG 9, a także specjalistycznym robotem z JRG 6.
Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy w Państwowej Straży Pożarnej, naborem do tej elitarnej formacji oraz codzienną służbą. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia na kolejnych Targach Edukacji.

Tekst: str. Roksana Sawicka
Zdjęcia: JRG 9