Wypadek na DW 184

W dniu 06.03.2020 o godzinie 17:20 na drodze wojewódzkiej 184, miedzy Mrowinem a Napachaniem doszło do zderzenia czołowego 2 samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej: OSP Napachanie, OSP Mrowino, JRG 4 Poznań oraz Dyżurnego operacyjnego miasta Poznania.
W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła a trzy zostały przetransportowane do pobliskich szpitali. Droga wojewódzka na skutek wypadku była całkowicie zablokowana. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie na wykonaniu dostępu do poszkodowanych. Do działań wykorzystano sprzęt hydrauliczny w postaci rozpieraczy i nożyc. Z uwagi na duży stopień uszkodzenia kabiny, aby zminimalizować ryzyko obrażeń wtórnych rannego kierowcy, działania musiały być prowadzone w sposób skoordynowany i precyzyjny. W ich trakcie mężczyzna był cały czas zaopatrywany przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Po uwolnieniu poszkodowany został natychmiast zabrany do szpitala. Dalsze czynności prowadzone były przez Policję.
opracowanie: asp. Krzysztof Biszczanik

Data wydarzenia: