JRG 8 - ćwiczenia z przyczepką gaśniczą

W dniu 23. kwietnia na placu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 w Bolechowie odbyły się ćwiczenia w ramach planu doskonalenia zawodowego. Głównym tematem szkolenia strażaków ze zmiany 1 było wykorzystanie przyczepy gaśniczej do zaopatrzenia wodnego, znajdującej się na wyposażeniu JRG8.

Celem zajęć teoretycznych i praktycznych było m.in. scharakteryzowanie działań ratowniczo – gaśniczych na terenach leśnych, rozpoznanie możliwości prowadzenia działań ratowniczych z użyciem sprzętu stanowiącego wyposażenie jednostek ochrony przeciwpożarowej oraz podmiotów i służb współdziałających na obszarze chronionym, dokładne zapoznanie się ze sprzętem (poznanie parametrów, obsługa), zaplanowanie organizacji działań i zaopatrzenia wodnego z wykorzystaniem posiadanego sprzętu oraz przypomnienie zasad budowy układów pompowo-wężowych.

Na wyposażeniu ósemkowej przyczepki znajduje się m.in. pompa pływająca MAMUT o wydajności 2400 l/min, motopompa szlamowa, motopompa przenośna Rosenbauer, zbiornik przenośny TANKER o pojemności 13 m3, wózek transportowy oraz armatura pożarnicza.

Ważnym elementem ćwiczeń było również doskonalenie jazdy z przyczepką dla kierowców zmiany 1.

Opracowanie: kpt. Kamil Pająk

Data wydarzenia: 
czwartek, Kwiecień 23, 2020 - 10:00
Galeria: 
Kategoria: