Człowiek przygnieciony przez wózek widłowy

Dnia 23.04.2020 zastępy GBA i SCRt z JRG-6 zostały zadysponowane do zdarzenia w oczyszczalni ścieków w Borówcu, gdzie na jednego z pracowników przewrócił się wózek widłowy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie oraz jego bezpiecznym przetransportowaniu do karetki pogotowia ratunkowego. Samo miejsce prowadzenia działań było dość skomplikowane, gdyż do wypadku doszło na dachu jednego z obiektów infrastruktury komunalnej, do którego prowadziły wąskie schody uniemożliwiające bezpieczną ewakuację pacjenta. Podjęto decyzję o odstąpieniu od zasad powszechnie uznanych za bezpieczne i ewakuacji poszkodowanego na desce ortopedycznej przy wykorzystaniu drabiny przenośnej i sprzętu wysokościowego. Ranny pracownik oczyszczalni został przetransportowany do szpitala w Puszczykowie. W działaniach udział brały także jednostki: OSP Kórnik, OSP Kamionki oraz Policja.

Opracowanie: mł. kpt. Wojciech Tomczak