JRG 2 - samochód wjechał w budynek

W dniu 15 kwietnia 2020 roku w godzinach wieczornych w Poznaniu na ul. Jawornickiej doszło do zdarzenia, w wyniku którego auto osobowe uderzyło w znajdujący się przy jezdni budynek. Do zdarzenia zostali zadysponowani strażacy z JRG 2 w sile dwóch zastępów, a także dwa zastępy z SA PSP w Poznaniu.
Ze zgłoszenia wynikało, że w pojeździe może znajdować się osoba. Na miejscu działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania. Okazało się, że kierująca opuściła pojazd o własnych siłach, została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego w celu przebadania. Oceniono uszkodzenia budynku powstałe w wyniku uderzenia, zatamowano wyciek w uszkodzonej rury z wodą. Miejsce zdarzenia przejęła przybyła na miejsce Policja celem ustalenia przyczyny wypadku.

Opracował: mł. asp. Łukasz Leśniak
Zdjęcia: st. kpt. Kamil Skieresz, mł asp. Łukasz Leśniak