JRG4- Ostatnia zmiana służby

W dniu 30 kwietnia 2020 roku odbyło się oficjalne pożegnanie ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej – st. kpt. Tomasza Chróściela –Dowódcy zmiany III oraz st. ogn. Leszka Hermana - starszego operatora sprzętu specjalnego również z III zmiany.
Uroczysta zmiana służby odbyła się bardzo skromnie ze względu na epidemie SARS-Cov-2. W Pożegnaniu wziął udział Dowódca Jednostki st. kpt. Bogdan Świdurski oraz Zmiana III i IV z uwzględnieniem reżimu sanitarnego uniemożliwiającego kontakt funkcjonariuszy z innych zmian. Było nam bardzo przykro, że nie mogliśmy przeprowadzić uroczystej zmiany służby z udziałem licznych gości oraz oficjeli z KM PSP Poznań lecz panująca sytuacja bardzo tego wymaga a nasi koledzy na pewno zasługiwali na taką pożegnanie. Nasi koledzy przeszli w stan spoczynku jak prawdziwi bohaterowie w cieniu chwały - bez fleszy i oklasków.
W imieniu wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Jednostki ratowniczo-gaśniczej numer 4 oraz Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu składamy Wam jeszcze raz wyrazy szacunku i podziękowania za wieloletnią służbę oraz stracone zdrowie.

st. kpt. Tomasz Chróściel rozpoczął służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu - 17 sierpnia 1997r. na stanowisku dowódca zastępu.
Przebieg służby pożarniczej:
- 01.09.1995r. – SA PSP w Poznaniu;
- 01.05.1997r. –dowódca zastępu w KM PSP w Poznaniu;
- 18.05.2000r.- dowódca sekcji;
- 01.12.2006r. -dowódca zmiany,

st.ogn. Leszek Herman rozpoczął służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu 01.07.1997r na stanowisku stażysty
Przebieg służby pożarniczej:
01.09.1998r. - Kurs Podstawowy w Śremie
01.02.1999r. - młodszy ratownik kierowca
01.09.1999r. - Kurs podoficerski Bydgoszcz
01.05.2000r. - ratownik Kierowca
01.11.2004r. - starszy .ratownik kierowca
01.05.2007r. - operator sprzętu
01.05.2010r. - starszy operator sprzętu specjalnego

Pełniąc służbę w Poznańskiej Komendzie strażacy dali się poznać jako dobrzy organizatorzy, kompetentni przełożeni oraz sumienni strażacy. Przez lata budowali solidne podstawy funkcjonowania naszej instytucji oraz jednostki. Uczyli kolejne pokolenia strażaków rzetelności i sumienności. Uświadamiali nas „młodych”, że na naszej pracy ciąży ogromna odpowiedzialność, za zdrowie i życie innych oraz powierzone mienie. Starali się przekazać pasję i wiarę, iż praca może być czymś więcej niż tylko sposobem zarobkowania. Będzie nam brakowało nie tylko profesjonalizmu, wiedzy i doświadczenia, ale również, starej dobrej strażackiej szkoły. Zawsze bowiem mogliśmy liczyć na zrozumienie i pomoc, nie tylko w sprawach zawodowych, ale również w życiu osobistym. Dzięki temu czuliśmy, że jesteśmy zespołem, i że mamy wspólny cel…
Życzymy Wam Tomaszu i Leszku wielu lat aktywnego życia mamy nadzieję, że nadchodzące lata upłyną Wam w zdrowiu, przyniosą radość, zadowolenie i satysfakcję, umożliwią korzystanie z uroków życia pozbawionego obowiązków zawodowych, realizację marzeń i rozwijanie nowych pasji w życiu. Pamiętajcie, że drzwi do nowej strażnicy będą dla Was szeroko otwarte a kawa i „słedkie” zawsze na Was czekają.

Opracował: asp. Krzysztof Biszczanik

Data wydarzenia: 
czwartek, Kwiecień 30, 2020 - 08:00
Galeria: 
Kategoria: