JRG5 - Pożar instalacji gazu ziemnego w miejscowości Krzyszkowo

W dniu 02 maja 2020 roku do niebezpiecznej sytuacjo doszło w miejscowości Krzyszkowo koło Poznania. Przed godziną 12: 30 zastępy z JRG5 oraz okolicznych OSP zostały zadysponowane do pożaru instalacji gazu ziemnego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastano pożar skrzynki gazowej, który doprowadził do rozszczelnienia instalacji gazu ziemnego i jego zapłonu. Działania służb przybyłych na miejsce zdarzenia polegały na zamknięciu fragmentu ulicy, oraz podaniu 2 prądów wody w obronie na sąsiadujące budynki. W celu odcięcia dopływu gazu do obiektów przy współpracy pogotowia gazowego rozkopano pobocze drogi a następnie założono zaciski na instalacji gazu ziemnego. Miejsce zdarzenia przekazano zespołowi pogotowia gazowego.

Opracowanie:
st. kpt. J. Kuczkowski