Poznański Dzień Strażaka

Tegoroczne Obchody Dnia Strażaka w dniu 4 maja 2020 roku poznańscy strażacy rozpoczęli mszą św. w kościele Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana w Poznaniu odprawioną przez kapelana wielkopolskich strażaków ks. Mateusza Droba w intencji wszystkich strażaków.

Z powodu utrzymującej się sytuacji epidemiologicznej w kraju we mszy uczestniczyły tylko delegacje z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej PSP w Poznaniu, Szkoły Aspirantów PSP oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych i braci kominiarzy. Msza zakończyła się złożeniem kwiatów oraz symbolicznego znicza przy relikwiach św. Floriana.
Po zakończonej mszy na placu przed Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 delegacje złożyły kwiaty pod kamieniem strażackim – „W hołdzie poznańskim strażakom za odwagę i ofiarność.”
Następnie na terenie Komendy Miejskiej PSP przy ul. Bobrzańskiej, odbył się uroczysty apel, podczas którego Komendant Miejski PSP w Poznaniu bryg. Jacek Michalak, podziękował wszystkim strażakom za zaangażowanie i trud włożony w służbę. Podkreślił również, że tegoroczne skromne obchody Dnia Strażaka odbywają się w nietypowych warunkach, w czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2.
Podczas uroczystości zostały odczytane rozkazy nadające awanse na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego PSP, Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu.
W tym roku Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji z dniem 4 maja przyznał funkcjonariuszom Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu 20 awansów, w tym:
- 15 wyższych stopni służbowych oficerom Państwowej Straży Pożarnej,
- 4 pierwsze stopnie oficerskie,
- 1 pierwsze stopnień aspirancki
Również z dniem 4 maja 2020 roku Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej przyznał strażakom z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu 18 awansów w korpusie aspiranckim.
Wielkopolski Komendant Wojewódzki nadał wyższy stopień w korpusie podoficerskim 80 strażakom Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu
Komendant Miejski PSP w Poznaniu nadał wyższy stopień w korpusie szeregowym 41 funkcjonariuszom Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu.
W tym dniu również funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu otrzymali nagrody, a tym:
- nagrodę Komendanta Głównego PSP otrzymało 2 funkcjonariuszy;
- nagrodę Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego otrzymało 8 funkcjonariuszy.

Awansowanym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy !

Opracowała: mł.bryg. Emilia Kuczkowska,
Zdjęcia: st.kpt. Michał Kucierski

Galeria: 
Kategoria: