Tragiczny wypadek w Biedrusku – JRG 8

27 kwietnia w godzinach wieczornych zastęp GBA z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 zadysponowano do Biedruska do osoby poszkodowanej, która upadła z wysokości i doznała nagłego zatrzymania krążenia.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano patrol Policji, który już udzielał pomocy przedmedycznej w postaci zewnętrznego masażu serca. Ratownicy PSP bezzwłocznie przejęli poszkodowanego i przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej z użyciem AED.

Po krótkiej chwili zjawił się zespół ratownictwa medycznego, który podjął dalsze czynności w celu przywrócenia funkcji życiowych.

Niestety po długotrwałej walce o życie młodego człowieka nie udało się go uratować.

Jak się okazało był to siedemnastolatek, który po wejściu na słup średniego napięcia został porażony prądem i upadł na ziemie z wysokości około 7 metrów.

W akcji udział brały zastęp GBA z JRG-8, GBA z OSP Promnice, Patrol Policji i ZRM.

Sporządził: st.asp. Krzysztof Piechowiak
Wprowadził: mł.asp. Michał Pasik