JRG 7 - wypadek przy ulicy Michałowo

W dniu 19 kwietnia br. do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych przy ul. Michałowo.
Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy GCBA-Rt oraz GBA-Rt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 7, a także GBA-Rt oraz SCRt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 6. Na miejscu pojawił się również Dyżurny Kierownictwa Komendanta Miejskiego w Poznaniu.
Po przyjeździe na miejsce zastano wbity w drzewo samochód osobowy.

Siła uderzenia była tak duża, że doszło do rozerwania pojazdu na pół, a jego przednia część zatrzymała się na zaparkowanym kilkanaście metrów dalej drugim pojeździe uszkadzając pod drodze słup telekomunikacyjny. Ustalono, że samochodem podróżowało czterech mężczyzn. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia, a jego poszukiwaniem zajęła się Policja. Kolejny pasażer wydostał się z wraku o własnych siłach i nie wymagał pomocy medycznej. W tylnej połowie rozerwanego samochodu znajdowało się dwóch mężczyzn, którzy nie wykazywali czynności życiowych. Podjęto decyzję o ich natychmiastowej ewakuacji. W tym czasie na miejscu pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, który stwierdził zgon jednego z ewakuowanych mężczyzn. Jednocześnie przystąpiono do przeprowadzania resuscytacji krążeniowo – oddechowej u drugiego z poszkodowanych. Po trwającej ponad 20 minut reanimacji udało się przywrócić jego czynności życiowe, po czym on został przetransportowany do szpitala. Podjęto również decyzję o ścięciu uszkodzonego słupa telekomunikacyjnego z uwagi na ryzyko, że upadnie na chodnik. Następnie miejsce zdarzenia przekazano Policji, która oczekiwała na przyjazd prokuratora.

mł. kpt. Piotr Stoiński

Data wydarzenia: