Pożegnanie dowódcy zmiany 2

W dniu 26 kwietnia 2020 roku ostatnią służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Poznaniu odbył dowódca zmiany 2 - mł. kpt. Andrzej Kaliszak.
Służbę na JRG 2 rozpoczął w roku 2000 zaraz po ukończeniu Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Stopniowo wspinał się po szczeblach kariery zaczynając od stanowiska młodszego ratownika, a kończąc na dowódcy zmiany.
Przez dwie dekady brał udział w wielu szkoleniach, ćwiczeniach i manewrach oraz czynnie uczestniczył w wielu akcjach ratowniczych, także jako kierujący działaniami ratowniczymi na poziomie interwencyjnym i taktycznym, za co był wielokrotnie odznaczany i nagradzany przez przełożonych.
W 2006 roku został odznaczony Brązowym Medalem za zasługi dla pożarnictwa, w 2013 roku odznaczony Srebrnym Medalem za zasługi dla pożarnictwa, w 2015 otrzymał nagrodę jubileuszową za 20 lat pracy i służby, a w 2017 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył mł. kpt. Andrzeja Kaliszaka Brązowym Medalem za długoletnią służbę.
W dniu 27 kwietnia br. odbyła się uroczysta zmiana służby, podczas której mł. kpt Andrzej Kaliszak po raz ostatni stanął w szeregu ze strażakami z JRG 2. Od dnia 1 maja br. pełni służbę na stanowisku zastępcy dowódcy jednostki w Komendzie Powiatowej PSP w Jarocinie.

Gratulujemy awansu i dziękujemy za lata wspólnej służby na JRG 2 w Poznaniu.

Tekst: mł. asp. Rafał Deręgowski, asp. Michał Grzybowski, bryg. Jarosław Kuśmirek
Zdjęcia: mł. asp. Łukasz Leśniak

Galeria: