Mężczyzna pod tramwajem

Dnia 16.05.2020 zastępy GBA i GCBA z JRG 1 oraz GCBA i SCR typ Mega-City z JRG 7 zostały zadysponowane do zdarzenia z którego wynikało, iż mężczyzna wpadł pod tramwaj. Na miejscu zastano poszkodowanego przytomnego, uwięzionego między krawężnikiem przystanka a pojazdem szynowym. Na miejscu wraz ze strażakami pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz służby Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu mężczyzny. Strażacy z JRG 1 wraz z pogotowiem MPK rozebrali część elementów tramwaju, natomiast z JRG 7 szykowali „ciężki sprzęt”. Poszkodowanego udało się wydostać, już po rozkręceniu części osłon. Po krótkiej, ale dynamicznej akcji strażacy wrócili do jednostek.
sporządził: asp. Bartosz Makowski