Wypadek na drodze ekspresowej S-5

W dniu 31.07.2020 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym na drodze ekspresowej S-5 pomiędzy węzłami Poznań – Wschód a Kleszczewo.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 6, OSP Kleszczewo i OSP Gowarzewo. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy wbity w tył naczepy samochodu ciężarowego. Jedna osoba uwięziona we wraku pojazdu osobowego. Przebyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon osoby poszkodowanej. Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały m. in. na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu sprzętu pneumatycznego i hydraulicznego, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni. Na czas działań ratowniczych oraz czynności prokuratorskich droga S-5 w miejscu wypadku była zamknięta.
Apelujemy do kierowców o rozwagę podczas podróżowania, gdyż nie jest to pierwszy wypadek w okresie tegorocznych wakacji do jakiego doszło na drodze szybkiego ruchu, gdzie interweniowali strażacy z poznańskiej szóstki.

Opracowanie i foto:
mł. kpt. Marek Paczkowski