JRG 5 - wypadek karetki na skrzyżowaniu ul. Księcia Mieszka I-go/al. Solidarności.

W piątek 14-go sierpnia ok. godz. 18:30 zastępy JRG 5 zostały zadysponowane do wypadku na skrzyżowaniu ul. Księcia Mieszka I-go/al. Solidarności. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięto w pierwszej fazie całe skrzyżowanie. Dwie osoby poszkodowane, osoba z samochodu osobowego znajdowała się w karetce (przytomna, obrażenia głowy) oraz kierowca autobusu (uskarżający się na ból w klatce piersiowej) pod opieką pogotowia ratunkowego. Wszyscy pasażerowie z autobusu wyszli przed dojazdem straży pożarnej na miejsce. W kolejnej fazie działań strażacy kierowali ruchem, zabezpieczono wycieki sorbentem. Po oględzinach miejsca zdarzenia przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego zepchnięto pojazdy w miejsca bezpieczne.
Zdjęcia ze zdarzenia można zobaczyć TUTAJ.
Opracował: D-ca JRG